Kthehu lart

Kosova në grup me Portugalinë, Sllovakinë dhe Republikën e Irlandës

Kosova në grup me Portugalinë, Sllovakinë dhe Republikën e Irlandës GazetaExpress

Pasi e kaloi fazën e parë kualifikuese, Kombëtarja U-19 e Kosovës i ka mësuar emrat e kundërshtarëve për rrethin elitë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Finlanda 2018”

Dje, në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, u hodh shorti për rrethin elitë për Kampionatin Evropian U-19 “Finlanda 2018”, transmeton Express.

Kombëtarja e U-19 është në grupin e 5-të bashkë me Portugalinë, Republikën e Irlandës dhe Sllovakinë.

Ndeshjet do të zhvillohen prej 21 deri më 27 mars 2018, dhe vetëm kombëtarja që e zë vendin e parë në grup kualifikohet për Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Finlandë prej 16 deri më 29 korrik 2018.

Këto janë grupet e rrethit elitë:

Grup 1: Gjermania, Holanda, Norvegjia, Skocia

Grup 2: Maqedonia, Anglia, Hungaria, Letonia

Grup 3: Republika e Çekisë, Italia, Greqia, Polonia

Grup 4: Rumania, Ukraina, Suedia, Serbia

Grup 5: Portugalia, Republika e Irlandës, Sllovakia, Kosova

Grup 6: Spanja, Franca, Belgjika, Bullgaria

Grup 7: Danimarka, Austria, Turqia, Bosnja dhe Hercegovina 

/Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 07 Dhjetor 2017 10:45
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​Golashënuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

   ​Golashënuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve 0

  Të tjera

  • Ramos gëzon Reali

   Ramos gëzon Reali 0

  • ​Lëndohet ylli i Barcelonës, mungon në El Clasico

   ​Lëndohet ylli i Barcelonës, mungon në El Clasico 0