Kthehu lart

​Kontratë pesëvjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon

​Kontratë pesëvjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon GazetaExpress

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho

E ardhmja e trajnerit portugez, Jose Mourinho, është e lidhur me Manchester Unitedin, sepse drejtuesit e klubit besojnë në të.

Sipas The Sun, Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare, e cila do ta mbajë atë në United deri në vitin 2022.

Mourinho për pesë vite do të përfitojë 72 milionë euro, apo nga 14.5 milionë euro në sezon.

Portugezi verën e kaluar e mori drejtimin e Unitedit, ku në vitin e parë e dërgoi skuadrën në Ligën e Kampionëve, ndërsa këtë sezon po e kryeson kampionatin së bashku me Manchester Cityn. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Tetor 2017 10:10
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera