Kthehu lart

​Kontratë pesëvjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon

​Kontratë pesëvjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon GazetaExpress

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho

E ardhmja e trajnerit portugez, Jose Mourinho, është e lidhur me Manchester Unitedin, sepse drejtuesit e klubit besojnë në të.

Sipas The Sun, Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare, e cila do ta mbajë atë në United deri në vitin 2022.

Mourinho për pesë vite do të përfitojë 72 milionë euro, apo nga 14.5 milionë euro në sezon.

Portugezi verën e kaluar e mori drejtimin e Unitedit, ku në vitin e parë e dërgoi skuadrën në Ligën e Kampionëve, ndërsa këtë sezon po e kryeson kampionatin së bashku me Manchester Cityn. /Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 12 Tetor 2017 10:10
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Jose Mourinho: Jam interist

   Jose Mourinho: Jam interist 0

  Të tjera

  • Mourinho akuzon Cityn

   Mourinho akuzon Cityn 0

  • Bologna barazon rezultatin, shënon ish sulmuesi i Milanit

   Bologna barazon rezultatin, shënon ish sulmuesi i Milanit 0