Kthehu lart

​Katastrofë për Realin, UEFA suspendon Carvajalin

​Katastrofë për Realin, UEFA suspendon Carvajalin GazetaExpress

Real Madrid ka marrë një lajm shumë të keq, pas mbledhjes së Komitetit të Kontrollit dhe Etikës

Komiteti i Kontrollit dhe Etikës së UEFA-s ka suspenduar me dy ndeshje mbrojtësin e djathtë të Real Madridit, Daniel Carvajal.

Spanjolli u ndëshkuar me kartonin e tretë të verdhë në ndeshjen ndaj Apoel, duke munguar në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Dortmundit.

Por, UEFA ka vlerësuar se kartoni i tretë i verdhë i Carvajal ishte i qëllimshëm dhe kështu ai është dënuar edhe me një ndeshje, duke mos mundur të paraqitet në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

Reali ka të drejtë të apelojë këtë vendim. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Dhjetor 2017 23:35
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera