Kthehu lart

Capello: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

Capello: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve GazetaExpress

Fabio Capello, ish-trajneri i disa skuadrave të njohura, mendon se Juvetnusi mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

“Juventusi mund ta fitojë Championsin, kjo çerekfinale me Barcelonën mund të paraqesë një kthesë epokale. Reali është, të paktë në letër, skuadra më e fortë e gjysmëfinalisteve. Ka një bankinë të gjerë dhe të shkëlqyeshme”, ka deklaruar Capello.

“Reali nuk është një bandë solistësh të jashtëzakonshëm, por një grup i vërtetë. Pasta, sigurisht, lojtarët e klasit e bëjnë dallimin. Cristiano Ronaldo nuk e ka shpejtësinë e dy viteve më parë, por luan me inteligjencë dhe përvojë”, ka theksuar ai. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 21 Prill 2017 11:50
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Shpërthen trajneri i Malagas për golin e parë të Barcelonës

   Shpërthen trajneri i Malagas për golin e parë të Barcelonës 0

  Të tjera

  • Barcelona iu rikthehet fitoreve në La Liga

   Barcelona iu rikthehet fitoreve në La Liga 0

  • Çfarë ka humbur Luis Suarez!

   Çfarë ka humbur Luis Suarez! 0