Kthehu lart

Capello: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

Capello: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve GazetaExpress E premte, 21 Prill 2017 11:50

Fabio Capello, ish-trajneri i disa skuadrave të njohura, mendon se Juvetnusi mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

“Juventusi mund ta fitojë Championsin, kjo çerekfinale me Barcelonën mund të paraqesë një kthesë epokale. Reali është, të paktë në letër, skuadra më e fortë e gjysmëfinalisteve. Ka një bankinë të gjerë dhe të shkëlqyeshme”, ka deklaruar Capello.

“Reali nuk është një bandë solistësh të jashtëzakonshëm, por një grup i vërtetë. Pasta, sigurisht, lojtarët e klasit e bëjnë dallimin. Cristiano Ronaldo nuk e ka shpejtësinë e dy viteve më parë, por luan me inteligjencë dhe përvojë”, ka theksuar ai. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 21 Prill 2017 11:50
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Tronditet Reali, i lëndohet një yll në stërvitje 0

  Të tjera

  • Hazard trondit Chelsean (Foto) 0

  • Tifozi i Real Madridit bëhet për spital (Video) 0