Kthehu lart

​Arrihet marrëveshja, Costa shitet për 40 milionë euro (Foto)

​Arrihet marrëveshja, Costa shitet për 40 milionë euro (Foto) GazetaExpress

Bayern Munich dhe Juventus kanë arritur marrëveshje për brazilianin Douglas Costa

Anësori brazilian, Douglas Costa sezonin e ardhshëm do të luajë të kampionët e Italisë, Juventus.

Lajmi është konfirmuar nga mediat gjermane dhe italiane, të cilat njoftojnë se Bayern Munich dhe Juventus kanë arritur marrëveshje.

Juventus për shërbimet e Costas do të paguajë 40 milionë euro.

Costa do të jetë transferimi i parë i madh i Juventusit këtë verë. Ai kërkohej edhe nga Barcelona, por në fund vendosi për skuadrën italiane. /Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 19 Qershor 2017 22:52
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Ronaldo e tepron pas triumfit në “The Best”

   Ronaldo e tepron pas triumfit në “The Best” 0

  Të tjera

  • Shkëlqimi i Messit në ceremoninë “The Best”

   Shkëlqimi i Messit në ceremoninë “The Best” 0

  • Karikatura e ditës

   Karikatura e ditës 0