Kthehu lart

​88 milionë euro vetëm për renovimin e kontratës

​88 milionë euro vetëm për renovimin e kontratës GazetaExpress

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën vetëm deri më 30 qershor të vitit 2018 dhe ende nuk ka nënshkruar kontratën e re

Sulmuesi argjentinas, Leo Messi mund të përfitojë 88 milionë euro vetëm për të vazhduar kontratën me Barcelonën.

Kjo nuk është e gjitha, pasi Messi me kontratën e re do të përfitojë edhe 550 mijë euro në javë, apo 26.5 milionë euro në vit.

Sipas Daily Mail, ky bonus rekord do të paguhet nga klubi katalanas, menjëherë pasi t t’i japin kompanisë Nike të drejtat e emrit të stadiumit Camp Nou.

Për Messin është duke u interesuar skuadra e Manchester Cityt, e cila ka gati 400 milionë euro. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 12 Tetor 2017 14:49
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Jose Mourinho: Jam interist

   Jose Mourinho: Jam interist 0

  Të tjera

  • Mourinho akuzon Cityn

   Mourinho akuzon Cityn 0

  • Bologna barazon rezultatin, shënon ish sulmuesi i Milanit

   Bologna barazon rezultatin, shënon ish sulmuesi i Milanit 0