Spanja e fortë për Shqipërinë, kualifikohet në Botëror - Gazeta Express

Spanja e fortë për Shqipërinë, kualifikohet në Botëror

06/10/2017 22:26

Spanja është treguar e fortë për Shqipërinë në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Rico Perez” të Alicantes, shkruan Gazeta Express.

Rodrigo (16’), Isco (24’) dhe mesfushori i Bayern Munich, Thiago Alcantara, (27’) shënuan për fitoren e spanjollëve që edhe matematikisht janë kualifikuar në Kupën e Botës që do të mbahet në Rusi në vitin 2018. /Gazeta Express/