Kthehu lart

​ Tronditet bota, djalit indian i gjejnë në bark binjakë (Foto)

​  Tronditet bota, djalit indian i gjejnë në bark binjakë (Foto) GazetaExpress E hënë, 20 Mars 2017 13:31

Nerendra Kumar quhet djaloshi indian që ankohej shpesh herë për dhimbje të forta barku. Por pas këmbë nguljes së babait të tij për të shkuar tek mjeku zbulohet përfundimi i paimagjinueshëm.

18-vjeçari është diagnostikuar si një nga 200 rastet e rralla në Botë që mbante brenda barkut të tij embrion (fetus) që po rriste dy binjak. Kjo sëmundje njihet si sindroma e fetusit.

Pas ndërhyrjes me operacion, mjekët zbuluan se fetusi ishte në jetë pasi metabolizmi brenda tij ishte në rritje shkruan Syri.net.

Pas operacionit babi i djalit u shpreh i kënaqur që çdo gjë shkoi mirë dhe gjendja e djalit të tij është e mirë.

    Data: 20 Mars 2017 13:31
    Autori: GazetaExpress
    • Banorët befasohen nga retë e pazakonta (FOTO) 0

    Të tjera