Kthehu lart

Veseli: E kemi platformën më të mirë për komunat e Kosovës

Veseli: E kemi platformën më të mirë për komunat e Kosovës GazetaExpress

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar disa nga kandidatët për kryetarë komunash dhe ata për kuvendet komunale, me të cilët ka diskutuar lidhur me vizionin për zgjedhjet lokale të 22 tetorit.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, ai ka njoftuar se ka qëndruar në Gjilan, Viti e Ferizaj.

Veseli ka thënë se me partinë e tij, e cila në këto zgjedhje garon me numrin 94, qytetarët kanë mundësinë e jashtëzakonshme që të vendosin për një zhvillim të ri.

“Me kandidatët për kryetarë dhe ata për Kuvendet Komunale, në Gjilan, Viti e Ferizaj, për vizionin e zgjedhjeve lokale të 22 tetorit. Partia Demokratike e Kosovës ka platformën më të mirë qeverisëse dhe ka kandidatët më kredibilë për Komunat e Kosovës. Me PDK-në, pa asnjë dilemë, qytetarët kanë mundësinë e jashtëzakonshme që të vendosin për një zhvillim të ri”, ka shkruar Veseli.

    Data: 13 Shtator 2017 10:05
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera