Kthehu lart

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt GazetaExpress

Sot do të mbahet protestë gjithëpopullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhërarresti të Serbisë të vitit 2014.

Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj dhe fillon në orën 11:55.

    Data: 11 Janar 2017 07:16
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera