Kthehu lart

Presidenti Thaçi pret zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë

Presidenti Thaçi pret zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë GazetaExpress

Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë të Vatikanit, Vincenzo Paglias.

Thaçi këtë takim e ka zhvilluar në praninë e krerëve fetarë të Kosovës dhe ka falëndëruar arqipeshkvin për miqësinë e tij ndaj Kosovës.

Ky është shkrimi i plotë i Thaçit:

“Ishte kënaqësi dhe nder që së bashku me liderë fetarë të Kosovës, t'i uroj mirëseardhje Monsignor Vincenzo Paglias, themelues i Komunitetit të mirënjohur të Shën Exhidios dhe zyrtar i lartë në Seli të Shenjtë. Ishte mik i Kosovës në kohëra të vështira, është mik i vërtetë i Kosovës sot. HTH” /Express/

  Data: 20 Mars 2017 21:39
  Autori: GazetaExpress
  • Bllokohet kufiri më i madh në botë

   Bllokohet kufiri më i madh në botë 0

  Të tjera