Kthehu lart

Përkrahja për VV “shpërtheu” natën kur u nënshkrua koalicioni PAN

GazetaExpress

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Të gjithë fitues, të gjithë humbës”.

Në këtë dokumentar, Zona Express fokusohet në rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit, fitoret e vetëshpallura dhe për atë nëse këto zgjedhje vërtetë kanë fitues dhe humbës.

Hiq më pak se 7% e votuesit ka vendosur të përkrahë Vetëvendosjen menjëherë pasi PDK ia ofroj postin e kryeministrit, Ramush Haradinajt përmes së cilës edhe u nënshkrua marrëveshja e koalicionit e njohur në opinion si PAN.

Sociologu Fisnik Halimi, një nga ekspertët më të njohur të hulumtimit të opinionit në Kosovë thotë se këto janë rezultatet e sondazhit të parë pasi PDK, AAK dhe NISMA e dorëzuan dosjen në KQZ përmes së cilës ata vendosen të garojnë bashkë në zgjedhje.

Klikoni në videon më poshtë për më shumë:

YouTube

    Data: 18 Qershor 2017 22:10
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera