Kthehu lart

Përkrahja për VV “shpërtheu” natën kur u nënshkrua koalicioni PAN

Përkrahja për VV  “shpërtheu” natën kur u nënshkrua koalicioni PAN GazetaExpress E diel, 18 Qershor 2017 22:10

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Të gjithë fitues, të gjithë humbës”.

Në këtë dokumentar, Zona Express fokusohet në rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit, fitoret e vetëshpallura dhe për atë nëse këto zgjedhje vërtetë kanë fitues dhe humbës.

Hiq më pak se 7% e votuesit ka vendosur të përkrahë Vetëvendosjen menjëherë pasi PDK ia ofroj postin e kryeministrit, Ramush Haradinajt përmes së cilës edhe u nënshkrua marrëveshja e koalicionit e njohur në opinion si PAN.

Sociologu Fisnik Halimi, një nga ekspertët më të njohur të hulumtimit të opinionit në Kosovë thotë se këto janë rezultatet e sondazhit të parë pasi PDK, AAK dhe NISMA e dorëzuan dosjen në KQZ përmes së cilës ata vendosen të garojnë bashkë në zgjedhje.

Klikoni në videon më poshtë për më shumë:

YouTube

    Data: 18 Qershor 2017 22:10
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera