Kthehu lart

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë! (Video)

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë! (Video) GazetaExpress E mërkurë, 11 Janar 2017 07:59

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë.

Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës, transmeton Telegrafi.

Kjo e fundit ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. AFP ka publikuar foton e Armend Nimanit, ndërkaq pamje ka transmetuar edhe CTV News.

    Data: 11 Janar 2017 07:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera