Kthehu lart

Momenti kur sulmuesi në Paris merr peng ushtaren para se të vritet nga policia (Video)

Momenti kur sulmuesi në Paris merr peng ushtaren para se të vritet nga policia (Video) GazetaExpress E hënë, 20 Mars 2017 20:33

Pamjet nga kamerat e sigurisë paraqesin momentin kur Ziyed Ben Belgacem mori peng një ushtarë në aeroportin ‘Orly’ në Paris. Sulmuesi, Ziyed Ben Belgacem u qëllua për vdekje disa minuta më vonë.

Edhe pse hetimet për zbardhjen e motiveve të agresorit vazhdojnë, babai i tij këmbëngul se i biri nuk është ekstremist dhe se veprimet e tij ishin pasojë e pijes dhe drogës.

France - sulmi by GazetaExpresscom

    Data: 20 Mars 2017 20:33
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera