Kthehu lart

Edhe KQZ e konfirmon koalicionin PDK-AAK-NISMA (Video)

Edhe KQZ e konfirmon koalicionin PDK-AAK-NISMA (Video) GazetaExpress

Miradije Mavriqi, zyrtare ne Komisionin Qendrore Zgjedhor e ka konfirmuar se është arritur koalicioni PDK-AAK-NISMA.

Ajo një konferencë për media ka treguar se PDK-AAK-NISMA janë  në koalicion se bashku me10 parti tjera. 

 Partia Demokratike e Kosovës ka bashkuar forcat me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën për zgjedhjet e 11 qershorit.

Ato kanë arritur një marrëveshje për koalicion parazgjedhor para mbylljes së afatit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për deklarimin e koalicioneve.

Arritjen e marrëveshjes PDK-AAK-Nisma e ka konfirmuar për Gazetën Express Pal Lekaj, zyrtar i lartë i AAK’së.
KQZ by GazetaExpresscom

  Data: 17 Maj 2017 00:35
  Autori: GazetaExpress
  • 340 mijë të vdekur nga lufta në Siri

   340 mijë të vdekur nga lufta në Siri 0

  Të tjera