Kthehu lart

Edhe Erdogan në hall me demarkacionin

Edhe Erdogan në hall me demarkacionin GazetaExpress

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan Freemalaysiatoday

Ai ka kërkuar që të rishikohet Traktati i Paqes i vitit 1923, që e cakton kufirin mes dy vendeve.

Presidenti Erdogan, gjatë vizitës në Greqi do të takohet me kryeministrin e vendit dhe pjesëtarë të tjerë të Qeverisë me shpresën për të “Ndërtuar ura dhe jo mure”.

    Data: 07 Dhjetor 2017 12:17
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera