Kthehu lart

Digjet aeroplani gjatë ngritjes, ja si shpëton piloti (Video)

GazetaExpress

Në internet është paraqitur xhirimi i aeroplanit rus MIG29, i cili u djeg gjatë ngritjes në Bjellorusi, e më pas piloti urgjentisht katapultohet derisa fluturakja ishte ende në pistë.

Incidenti kishte ndodhur më 23 shkurt në aeroportin Bobrusk, në juglindje të Minskut, kur ishte djegur motori i aeroplanit MIG29, mirëpo, incizimi doli në publikë vetëm tani.

Pas zjarrit, ishte prishur pajisja për aterrim. Piloti i cili gjendej në aeroplan u detyrua që të katapultohet nga kabina, ndërsa aeroplani kishte marrë flakë vazhdonte të rrëshqas nëpër pistë, duke lënë gjurmë të zjarrit dhe tym të dendur pas vetes.

    Data: 17 Korrik 2017 12:13
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera