Kthehu lart

Dhjetë vendet e para që e kanë njohur Kosovën shtet

Dhjetë vendet e para që e kanë njohur Kosovën shtet GazetaExpress

Këto janë 10 vendet që kanë njohur Kosovën shtet të pavarur që nga dita kur u shpall, 17 shkurt 2008

Ndër vendet e para ishte edhe Franca, një aleat dhe vend mik i Kosovës. Mirëpo, vendi i parë që na njohu si shtet të pavarur ishte Kosta Rika, shkruan Express.

Ja lista:

Kosta Rika

SHBA

Franca

Afganistani

Shqipëria

Turqia

Mbretëria e Bashkuar 

Australia

Senegali

Gjermania


    Data: 17 Shkurt 2017 10:21
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera