Kthehu lart

Arrihet marrëveshja, Volkswagen do t’ia paguajë 4.3 miliardë dollarë SHBA'së

Arrihet marrëveshja, Volkswagen do t’ia paguajë 4.3 miliardë dollarë SHBA'së GazetaExpress E mërkurë, 11 Janar 2017 20:34

Kompania Volkswagen ka arritur marrëveshje me Shtetet e Bashkuara të Amerikës që t’ia paguaj dënimin me vlerë pre 4.3 miliardë dollarë, në kontekstin e padive kolektive dhe procedimeve penale nisur nga qeveria amerikane kundër kësaj kompanie për manipulim.

Prokurorja amerikane Lorett Lynch dhe kreu i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit Dina Mekarti do të formalizojnë këtë marrëveshje më vonë gjatë një konference shtypi në Uashington, thuhet në deklaratën e qeverisë amerikane. /Lajmi.net/


    Data: 11 Janar 2017 20:34
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera