Zeka: Nëse dështon Haradinaj, i takon Kurtit ta themelojë qeverinë


14/07/2017

Ja postimi i tij i plotë në Facebook:

 “ Nese deshton Ramushi, i takon Albinit
Te gjithe po flasim me nese. Nese Ramushi e formon qeverine, nese nuk e formon.

Juridikisht, edhe une mundem me qene mandatar i dyte, nese shkoje tek presidenti me 61 nenshkrime. Mirepo moralisht, kjo e drejte i takon Albin Kurtit dhe VV, prandaj nuk di se çka ka te paçarte ne kete rast.

Nese PAN-ni nuk mundet, e VV po, pse te mos bahet qeveria? Pse te mos thyhet bllokada qeverisese qe tri vite?! Ma mire nje qeveri e keqe, se sa te mos kemi fare qeveri?!!!”

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart