Vajza që mbrëmë u mbyt me makinë, është e ish-ushtarit të vrarë të UÇK-së, që dyshohej se ishte dëshmitar i Tribunalit Special


24/02/2017

Gati një vit pas vrasjes së pasqaruar të ish-pjesëtarit të UÇK-së, Bedri Curri, në Korreticë të Drenasit, është aksidentuar për vdekje vajza e tij, Bleranda Curri, në Fushë-Kosovë.

Burime të Insajderit kanë treguar se e ndjera është goditur me veturë posa ka zbritur nga autobusi të enjten në mbrëmje.

Admir Salihu nga Drenasi është arrestuar për shkak të mbytjes me veturë që i ka bërë Blerandës rreth 20 vjeçe. Burime nga Policia kanë thënë se i dyshuari Salihu ka hyrë në semaforin e kuq duke goditur vajzën në vija të bardha me të dalë nga autobusi.

“I dyshuari është arrestuar në vendin e ngjarjes. Ai nuk e ka respektuar semaforin dhe si pasojë ka goditur këmbësoren”, ka thënë një burim brenda Policisë për Insajderin.

Të mërkurën, Gazeta Express ka takuar Vehbi Currin, babai i ish-ushtarit të UÇK-së, por ai thotë se është duke pritur punën e drejtësisë vendore për të zbardhur vrasjen e mistershme të djalit të tij.

Bedri Curri, i vrarë më 21 prill, të vitit të kaluar me një plumb në kokë, dyshohet se ka qenë dëshmitar në Gjykatën Speciale. Insajderi kishte raportuar se Curri, kishte qenë pjesëmarrës në kapjen dhe masakrimin e disa ushtarëve serbë gjatë luftës në Kosovë.

37-vjeçari ka qenë ushtar i UÇK-së në zonën që është kontrolluar nga Ajvaz Berisha, i njohur si komandant Tigri.

I ndjeri, prej pasluftës kishte jetuar në Zvicër.

Deri tash nuk është zbardhur kjo vrasje. Asnjë i dyshuar nuk është arrestuar.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart