Supermeni Ramush Haradinaj, dy takime në të njëjtën kohë, në dy qytete të ndryshme


25/01/2018

Kështu do të bëjë sot kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj.

Ndër pikat e rëndit të ditës së Kuvendit është interpelanca e kryeministri Ramush Haradinaj.

Kjo mbahet me kërkesë të LDK-së në lidhje me gjuajtjen me armë nga zv.kryeministri Dardan Gashi.

Po ashtu, do të shqyrtohet Projektligji për trajtimin e ndërtimeve pa leje, shqyrtimi i strategjisë për energji etj. Kjo seancë mbahet në orën 14:00.

Derisa pritet të dalë në interpelancë para deputetëve në orën 14:00, Haradinaj veç 30 minuta më pas ka një takim me Lutfi Hazirin në Gjilan.

Sipas një njoftimi nga zyra informative e Qeverisë, në orën 14:30, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri do ta presë për vizitë kryeministrin Haradinaj.

Si duket, Haradinajt do t’i duhet edhe një vrap sikurse ai i para një jave në sheshin e Prishtinës.

Interpelanca do të mbahet disa muaj pasi zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka mbledhur miq e dashamirë në odën e tij në Banjë të Malishevës për të gostitur ata, pas lirimit nga akuzat për korrupsion sa ishte ministër i Transportit.

Me sofra të shtruara e me muzikë nga folklori shqiptar, të ftuarit kanë festuar së bashku.

Por siç shpesh në vendin tonë, atmosfera nuk ndizet pa të shtëna armësh. Dhe këta burra, disa prej të cilëve janë figura të larta në skenën politike, me radhë gjuajnë nga dritarja.

I ulur këmbëkryq në odën e Limajt, Sami Lushtaku nuk e merr mundin as të ngrihet në këmbë. Ai nxjerr armën dhe shtie diku jashtë, pa pasur idenë ku mund të bjerë ai plumb.

Pas tij, ngrihet të festojë me armë ish-këshilltari i Fatmir Limajt, Endrit Shala, i cili po ashtu ishte i akuzuar në grupin e MTPT-së dhe i liruar nga akuzat.

Dhe për fund, është ministri i Diasporës, Dardan Gashi, i cili del në dritare dhe zbraz rafalin.

Ajo që dallohet në këtë video, është fakti se asnjëri nuk gjuan me armën e njëjtë, rrjedhimisht, në këtë odë ka disa armë.

Ndër të tjera, dëgjohet një zë në sfond e ngjan të jetë zë i një të mituri që po festonte bashkë me burra në odë.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart