Protestë kundër arrestimit të Nehat Thaqit


05/10/2016

Protesta organizohet nga Komuna e Mitrovicës dhe do të mbahet para objektit të saj, duke filluar nga ora 10:00.

Thaqi ishte arrestuar para disa ditëve, derisa po hynte në territorin e Serbisë.

Ndaj tij është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh, ndërsa Prokuroria Speciale e Serbisë ka deklaruar se Thaqi akuzohet për terrorizëm.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart