Pamje nga momenti i goditjes së tërmetit (Video)


11/09/2016

Tërmeti u ndje në pothuajse të gjitha qytetet Maqedonisë, po ashtu tërmeti është ndjerë edhe në Serbi, Kosovë, dhe Bullgari, njofton TetovaSot.

Për shkak të tërmetit të fortë janë evakuuar qendrat tregtare në Shkup, ndërsa qytetarët janë larguar nga shtëpitë dhe banesat e tyre dhe kanë dalë në rrugë.

Sipas Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, tërmeti ka qenë me magnitudë 5 gradë të shkallës Rihter dhe epiqendra ishte 7 km në lindje të Shkupit.

Shikoni videon:

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart