Kthehu lart

Të arrestuarit për 1.3 ton drogë në Kavajë dalin para gjykatës

Të arrestuarit për 1.3 ton drogë në Kavajë dalin para gjykatës GazetaExpress E hënë, 17 Korrik 2017 11:37

Kanë dalë para gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë pesë të arrestuarit para pak ditësh, ku u sekuestriuan 1.3 ton drogë në Kavajë.

Gjykata, pasi u njoh me materialet hetimore nga prokuroria, vendosi ditën e stome arrest me burg për Jani Sadikajn.

“Ngatërrova rrugën në Synej pastaj pyetëm policinë. Unë nuk kam lidhje me drogën, isha në drekë me miqtë e mi”, ka deklaruar Sadikaj.

Po ashtu, pritet që trupi gjykues të shprehet edhe për katër të arrestuarit e tjerë, Kejvi Hajdari, Roland Hysenbelliu, Aristotel Kasaj dhe Arvis Muçaj.

Ata u arrestuan nga policia, pas një aksioni, ku u bë e mundur arrestimi i tyre në tentativë për të trafikuar drejt Italisë. /G.D - Gazeta Express/

    Data: 17 Korrik 2017 11:37
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera