Kthehu lart

Shkatërrohet grupi shqiptar i drogës në Itali, 5 persona vihen në pranga

Shkatërrohet grupi shqiptar i drogës në Itali, 5 persona vihen në pranga GazetaExpress

300 kg drogë u sekuestrua nga policia italiane në Bergamo.

Pas finalizimit me sukses të operaciont antidrogë, policia vuri në pranga 5 shtetas mes tyre shqiptarë dhe disa të tjerë nga veriu i Afrikës.

Sipas burimeve zyrtare të policisë rruga e kanabisit ishte Marok-Spanjë-Itali.

Policia ende nuk ka dhënë informacion në lidhje me identitetin e të arrestuarve./Gazeta Express

    Data: 08 Mars 2018 10:37
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera