Kthehu lart

Rama shkarkon drejtorin e rëndësishëm: S'do ketë parti t'ju mbrojë, do ju ndjek personalisht

Rama shkarkon drejtorin e rëndësishëm: S'do ketë parti t'ju mbrojë, do ju ndjek personalisht GazetaExpress

Kryeministri Edi Rama shkarkon Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Artur Micko.

Ka qenë vetë kreu i qeverisë i cili i ka komunikuar vendimin pasditen e kësaj të marte, gjatë një takimi në sallën e Hartave të Kryeministrisë. 

Në vend të Mickos, Rama ka emëruar Elira Çaushin, aktualisht punonjëse në Kryeministri. Gjithashtu, të pranishëm në mbledhje kanë qenë edhe 12 drejtorë rajonalë të punësimit. Rama ka qenë i prerë me ta kur u ka kërkuar të punësojnë sa më shumë qytetarë, duke iu lënë si afat muajin prill.  

"S'ka parti që ju mbron muajin tjetër. Ndërmjetësoni me bizneset punesoni njerezit se vendet bosh. Do ju ndjek personalisht dhe individualisht", iu është drejtuar Rama drejtorëve rajonalë të shërbimit kombëtar të punësimit.

/Shqiptarja.com/

    Data: 06 Mars 2018 21:20
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera