Kthehu lart

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën GazetaExpress E mërkurë, 11 Janar 2017 21:28

Ditët e fundit pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte mbuluar nga bora.

Borë ra edhe në qytet ku ishte “harruar” ky fenomen, si Durrës apo Sarandë.

Ndërsa mbrëmjen e sotme bora “pushtoi” edhe Tiranën.

Gazetari Blendi Fevziu kujton se borë e tillë që mbulon kryeqytetin ka rënë fiks 32 vite më parë.

“Debora e fundit e vertete dhe qe mbajti ne Tirane ka rene ne 11 Janar 1985. Bie prape sot fiks me 11 Janar, 32 vjet me pas”, shkruan Fevziu.

    Data: 11 Janar 2017 21:28
    Autori: GazetaExpress

    Merr lajmet e fundit

    Të tjera