Kthehu lart

Negociatat me Greqinë, Rama 'kokë më kokë' me Metën

Negociatat me Greqinë, Rama 'kokë më kokë' me Metën GazetaExpress

Kryeministri Edi Rama ka pasur një takim ditën e sotme me kreun e Shtetit, Ilir Meta.

Takim është zhvilluar në Presidencë, ndërsa besohet se tema kryesore që ka bërë bashkë Metën dhe Ramën janë negociatat për detin që do të zhvillohen me Greqinë.

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka kërkuar nga presidenti Meta Plotfuqishmëri për negociatorët që do të ulen në tavolinë me palën greke, por kreu i shtetit ka kërkuar më shumë detaje mbi këtë temë.

Në kuadër të kësaj, Meta ka pasur edhe disa takime konsultative me ish-Presidentët, Rexhep Meidani, Bamir Topi, Alfred Moisiu, Bujar Nishani e Sali Berisha.

Po ashtu, mes ministrit të Jashtëm Bushati dhe Presidentit Meta, kohët e fundit ka pasur një klimë të tensionuar, dhe siç duket Rama ka shkuar tek Meta për të paqtuar gjërat. 

/GazetaExpress/

    Data: 07 Mars 2018 17:18
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera