Kthehu lart

Kush janë 21 gratë që Rama zgjodhi të urojë 8 Marsin!

Kush janë 21 gratë që Rama zgjodhi të urojë 8 Marsin! GazetaExpress

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë tepër speciale për të bërë një urim ndaj të gjitha grave shqiptare me rastin e ditës së 8 Marsit.

Rama publikon një foto me të gjitha gratë e grupit parlamentar të Paritisë Socialiste, duke përfshirë edhe anëtaret e kabinetit qeveritar.

Kreu i ekzekutivit e cilëson si foton e ditës.

Sot në mbarë botën festohet dhe protestohet njëkohësisht për më shumë barazi dhe të drejta ndaj grave.

Edhe në Tiranë ka pasur një protestë nga gratë e shoqërisë civile për më shumë të drejta./Gazeta Express 

    Data: 08 Mars 2018 11:16
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera