Kthehu lart

Komisioni hetimor për drogën, Paloka: Shpresojmë mos e bllokojnë

Komisioni hetimor për drogën, Paloka: Shpresojmë mos e bllokojnë GazetaExpress

Demokratët fituan komisionin e parë hetimor për këtë legjislaturë, por janë përgatitur që e shkuara e komisioneve, ku njëra palë përpiqet të bllokojë tjetrën të përsëritet.

“Tani shpresojmë që mos e bllokojnë”, deklaroi kreu i këtij Komisioni, Edi Paloka.

Ermonela Felaj pritet të jetë nënkryetarja e socialistëve në komision, por emrat pritet të zyrtarizohen në seancën plenare të javës tjetër. Ky hetim parlanentar do të ketë si objekt veprimet dhe mosveprimet e institucioneve shtetërore për kultivimin e lëndëve narkotike, përfshi këtu rastin për të cilin Prokuroria po heton ish-ministrin e Brendshëm Tahiri.

    Data: 06 Mars 2018 23:10
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera