Kthehu lart

Kapet specie e rrallë në Vlorë! (Foto)

Kapet specie e rrallë në Vlorë! (Foto) GazetaExpress E mërkurë, 11 Janar 2017 19:38

Ndërdohë që i ftohti polar ka pezulluar gjithcka në Shqipëri, peshkatarët vlonjatë nuk dalin nga rutina e tyre.

City Radio ka siguruar këta foto nga anija Leo, peshkatarët e së cilës kanë nxjerrë sot nga ujrat e Vlorës një peshkaqen të kuq 4.5 metër dhe me peshë totale 340 kg.

Specie të tilla janë të rralla për vendin tonë, por egzistenca e tyre, na kujton dhe një herë se sa e pasur është Shqipëria.


    Data: 11 Janar 2017 19:38
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera