Kthehu lart

Gazetari i Le lene: Ja si reagoi redaksia pasi Rama u tërhoq për reportazhin

Gazetari i Le lene: Ja si reagoi redaksia pasi Rama u tërhoq për reportazhin GazetaExpress

Kryeministri Edi Rama gjatë javës së kaluar në një vizitë në Bulqizë, e ka quajtur “kazan” emisionin Italian “Le lene” në lidhje me një reportazh që ka bërë ky emision në Bulqizë.

Pas këtyre deklaratave të Ramës, emisioni reagoi ashpër, dhe kryeministri Rama pak ditë më vonë deklaroi se akuzat e tij ishin të nxituara, pasi nuk e kishte parë reportazhin.

Në një lidhje direkte nga Italia për emisionin #DritaremeRudinën, gazetari i emisionit “Le lene” Taulant Kopliku, ka thënë se tërheqja e Ramës nga fjalët e tij në lidhje me reportazhin e zhvilluar në Bulqizë, është pritur mirë dhe është vlerësuar nga drejtuesit e emisionit.

    Data: 20 Nentor 2017 23:20
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera