Kthehu lart

Paditen pse keqpërdorën detyrën zyrtare

Paditen pse keqpërdorën detyrën zyrtare GazetaExpress E premte, 17 Shkurt 2017 18:27

Tre të punësuar të Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim (DMSH) të degëve në Gjevgjeli dhe Vallandovë, janë paditur penalisht për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe kompetencave.

Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme, personat Gj.I (59), M.T (51) dhe GJ.P (45) kanë shkaktuar dëm material prej 154.816 denarësh. Dy të parët janë paditur për 16 vepra, kurse i treti është paditur për 15 vepra ”keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe kompetencave”.

    Data: 17 Shkurt 2017 18:27
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera