Kthehu lart

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni GazetaExpress

Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli gjatë gjithë ditëd. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Nga fundi i ditës  në vendet malore perëndimore do të ketë shi të dobët të përkohshëm.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej katër  deri në tetë gradë, ndërsa ajo e ditës prej 12 deri në 19 gradë Celsius.

Në Shkup moti i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me erë mesatare përkohësisht të përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Temperaturë të mëngjesit do të ulet deri në pesë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 16 gradë./Gazeta Express/

    Data: 07 Mars 2018 09:58
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera