Kthehu lart

Dështon votimi i ligjit për gjuhët, Zaev shpjegon situatën

Dështon votimi i ligjit për gjuhët, Zaev shpjegon situatën GazetaExpress

Në bashkëbisedim me gazetarët, kryeministri Zoran Zaev tha se nuk ka asgjë të vërtetë në zërat që u përhapën në media se kreu i opozitës ka kërcënuar se do ta bojkotoj punën e Kuvendit nëse votohet ligji pa debat për amendamentet e parashtruara.

Ai tha se nuk ka krizë në shumicën parlamentare dhe se seanca e djeshme është anuluar sepse nuk ka pasur kuorum. Shumica parlamentare dje nuk arriti të votojë ligjin për shqipen, pas mosmarrveshjeve mes partnerëve të koalicionit./Gazeta Express/

    Data: 07 Mars 2018 14:28
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera