Kthehu lart

Bislimovska: Kemi prova, do ta dëshmojmë se Zaev kërkoi ryshfet

Bislimovska: Kemi prova,  do ta dëshmojmë  se Zaev kërkoi ryshfet GazetaExpress

Prokurorja Valentina Bislimovska është e bindur se do ta dëshmojë mitmarrjen e Zaevit pasi tha se për këtë kanë prova të sakta.

“Ai ka kërkuar para për të ndikuar tek personat përgjegjës për shitjen e parcelave. I akuzuari ka pasur disa takime me biznesmenin dhe i ka premtuar se do të ndikojë tek personat zyrtar për tia shitur tokën dhe i ka thënë që ai vetëm të nisë procedurat”, ka thënë Bislimovska, pas seancës së sotshme gjyqësore ku video-incizimi u pranua si provë. /Express/

    Data: 06 Mars 2018 14:27
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera