Kthehu lart

Akuzat e gjykatësve të Administratives, Apeli refuzon ankesën e PSP-së

Akuzat e gjykatësve të Administratives, Apeli refuzon ankesën e PSP-së GazetaExpress

Me vendim të Gjykatës së Apelit të Maqedonisë është refuzuar një ankesë e Prokurorisë Speciale Publike (PSP).

Sipas Agjencisë Informative të Maqedonisë  (AIM), refuzimi është në lidhje me kërkesën e PSP-së që e njëjta ti ndjek penalisht pesë gjykatës të Gjykatës Administrative.

Ndryshe, pesë gjykatësit duhej të akuzohen për keqpërdorim të pozitës zyrtare, në lidhje me parregullsi zgjedhore, gjatë dhe pas zgjedhjeve lokale të vitit 2013./Express/

    Data: 06 Mars 2018 15:32
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera