Lideri suprem i Iranit – SHBA-së: Asnjë armik nuk mund ta paralizojë kombin iranian


07/02/2017

Ai i ka bërë me dije Trump-it se asnjë armik nuk mund të paralizojë kombin iranian, transmeton Express.

“Asnjë armik nuk mund ta paralizojë kombin iranian,” është cituar Kahmenei të ketë thënë në ueb-sajtin e tij, gjatë një takimi me komandantët ushtarakë në Teheran.

“Trump thotë ‘ju duhet të ma keni frikën’. Jo! Populli iranian do të kundërpërgjigjet me fjalët e veta më 10 shkurt [në përvjetorin e revolucionit] dhe do ta tregojë qëndrimin e vet kundër kërcënimeve të tilla,” ka thënë ai./Gazeta Express/ 

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart