Konjufca insiston që Trepça të karakterizohet ndërmarrje publike


08/10/2016

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes Glauk Konjufca, ka insistuar se Trepça nuk mund të mbrohet nëse nuk karakterizohet si ndërmarrje publike.

Ai u është drejtuar deputetëve të koalicionit që të shqyrtojnë mundësinë e siç tha ai përmirësimit të ligjit për Trepçën.

Ai shtoi se nëse shndërrimi i ndërmarrjes Trepça në shoqëri aksionare dhe mohimi i karakterit publik, nuk ka asnjë domethënie.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart