Gjermania refuzon azilin e Erdoganit


16/07/2016

Euronews raporton se shteti gjerman ka refuzuar kërkesën e presidentit turk për azil politik në Gjermani.

Erdogan në një video me skype i ka bërë thirrje popullit që të dalë në rrugë dhe të kundërshtojë grusht shtetin.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart