Foto nga puçi ushtarak – çfarë ndodhi mbrëmë


16/07/2016

Presidenti turk Erdogan paralajmëroi se anëtarët e ushtrisë prapa komplotit për të larguar atë do të paguajnë një çmim të rëndë për tradhtinë e tyre, si dhe fajësoi rivalin e tij Fethullah Gylenit për orkestrimin e kryengritjes.

Deri më tani, 29 kolonelë dhe pesë gjeneralë janë larguar nga detyra.

Kolonel Muharrem Kose thuhet se ka udhëhequr forcat ushtarake turke në kryengritje, i cili u vra gjatë përleshjeve me mbështetësit e Erdoganit.

load
load
load
load
load
load
load
load
load
load
load
load
load
load

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart