Erdogan: Grusht shteti dështoi


16/07/2016

Erdogan, duke iu drejtuar turmën së njerëzve të mbledhur në Stamboll, tha se grushti i shtetit dështoi dhe “qeveria është nën kontroll”, por njoftimet për shpërthime dhe të shtëna armësh vijnë ende nga Stambolli.

Në Stamboll, pamjet  domethënëse të ushtarëve që dorëzohen mbi një urë dominojnë të gjitha mediat.

Është e paqartë se kush vërtet po e kontrollon Stambollin dhe Ankaranë në këtë moment.

Aeroporti turk i Stambollit është rihapur dhe stacionet e lajmeve janë filluar përsëri transmetimit, pasi u mbyllën përkohësisht nga ushtarët gjatë natës./Syri.net

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart