Ekskluzive: Qe marrëveshja që e shpie Hashim Thaçin në opozitë - Gazeta Express

Ekskluzive: Qe marrëveshja që e shpie Hashim Thaçin në opozitë

10/06/2014 14:21

“Marrëvshja thotë: Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr Presidentin dhe kreun e Kuvendit, Nisma Zëvendëskryeministrin”, tha burim i Gazetës Express.

Marreveshja eshte konfirmuar nepermjet nje njoftimi per media nga LDK, AAK dhe NISMA.

Arrihet marrëveshja mes opozitës që Ramush Haradinaj të jetë Kryeministër?

Burime të Gazetës Express bëjnë me dije se liderët e partive opozitare janë marrë vesh që Ramush Haradinaj të jetë Kryeministër i ardhshëm.

“LDK, AAK dhe Nisma janë marrë vesh që mos të hyjnë në një qeveri me PDK’në. Dhe, Mustafa dhe Limaj pajtohen që posti i Kryeministrit t’i takojë Ramush Haradinajt në një qeveri të përbashkët”, ka thënë një burim i gazetës.

Me këtë marrëveshje, Hashim Thaçi del në opozitë.