Edhe agjencia turke e spiunimit u sulmua gjatë përpjekës për grushtet


16/07/2016

Shefi i agjencisë, Hakan Fidan, ndodhej në një lokacion të sigurt gjatë ngjarjeve si dhe ishte në kontakt të vazhdueshëm me presidentin Erdogan dhe kryeministrin Yildirim, një burim ka thënë për Reuters, përcjell Express.

Në atë kohë, agjencia e inteligjencës ende po punonte me forcat e armatosura, policinë dhe qeverinë kundër puçistëve në operacione të vazhdueshme në Stamboll dhe në veçanti në Ankara.

/Gazeta Express/ 

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart