Berisha i AAK’së: Demarkacioni, pretekst i BE’së për të mos na anëtarësuar


12/07/2016

Ja çka shkruan Anton Berisha në facebook: 

Vizita e ndihmës-sekretares së SHBA, Victoria Nuland ne Kosove, se paku per opinionin, nuk qartesoi çeshtjen e Demarkacionit.
Eshte evidente, ndonese rast i pashembullt, qe pushtetaret e Kosoves, i kane kerkuar ndihme zyrtareve te SHBA dhe BE per ta kaluar demarkacionin.
Ne anen tjeter, kam dilema se BE per momentin nuk eshte e gatshme te na pranoj ne gjirin e vet, ka gjetur demarkacionin si pretekst, ndersa SHBA si nje çeshtje stabiliteti te sigurise rajonale.
Nese keshtu do te trajtohen keto çeshtje, atehere rrudhja e territorit te Kosoves do te vazhdoje, ashtu sic edhe ka ndodhur gjate historise, fajtore te tjeret per vullnetin e madh tonin te heqim dore nga toka jone.
Mendimi im per deputetet eshte, nuk do te duhej te i ipet rendesi me te madhe zyrtareve qofshin ata edhe te vendeve mike me shume se sa vendit e tokes tuaj!

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart