Kthehu lart

Ky tren në Kinë kalon brenda banesave (Foto)

Ky tren në Kinë kalon brenda banesave (Foto) GazetaExpress E hënë, 20 Mars 2017 09:09

Një hekurudhë është ndërtuar në Kinë, e cila kalon nëpërmes një vrime të një ndërtese 19 katëshe.

Qyteti i Chongqing në jug-lindje të vendit, që ka një popullsi prej 49 milionë banorësh, është duke shkaktuar problem për planifikuesit e ndërtimeve për shkak të mungesës së hapësirës.

Dhe për shkak të këtij problemi, një stacion hekurudhor është ndërtuar në bllokun e banesave, transmeton Gazeta Express.

Banorët mund të hipin në tren duke zbritur poshtë banesës.


    Temat:
    Data: 20 Mars 2017 09:09
    Autori: GazetaExpress
    • 10 gjëra që nuk i dini për Biblën. Numri 8 do t'ju shokojë 0

    Të tjera